Menu

Rezerwacja wizyty

536 332 632

Język:

terapeutka Joanna Gałaj

Joanna Gałaj –  specjalistka ds. uzależnień, terapeuta

 

Specjalizuje się w terapii uzależnień pracując z osobami używającymi, nadużywającymi lub uzależnionymi od środków psychoaktywnych (alkohol, narkotyki, leki) i z osobami uzależnionymi od czynności (hazard, gry, komputer, internet, zakupy, inne), i ich bliskimi oraz w psychosomatyce, depresji, lękach, fobiach.

Prowadzi terapię indywidualną, par i rodzin.

Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy terapeutycznej zarówno z młodzieżą jak i osobami dorosłymi.
Swoją pracę poddaje stałej superwizji.

 

Absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogiki Specjalnej w Warszawie na Wydziale Rewalidacji i Resocjalizacji i studiów podyplomowych Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w zakresie stosowania psychologii w medycynie; uzyskała certyfikaty Ministerstwa Zdrowia Specjalistki Terapii Uzależnień; i konsultantki/ doradczyni w zakresie HIV/AIDS i chorób przenoszonych drogą płciową; ukończyła Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie przy Instytucie Zdrowia, szkolenie certyfikacyjne „Pracy z pacjentem nieuleczalnie chorym” prowadzonym w Warszawie przez twórcę szkoły Carla Simontona i Mariusza Wirgę; ukończyła również kurs opieki paliatywnej i pomocy psychologicznej w gerontologii;
Aktualnie jest w procesie certyfikacji psychoterapeuty i doradcy systemowego w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej, terapeuty krótkoterminowego SFBT. Studiuje coaching zdrowia.

Pierwsze doświadczenia zawodowe zdobywała w Klinice Chorób Zakaźnych. Tam nauczyła się pracy z osobami przewlekle chorymi. Pracuje na stałe w Monarowskiej Poradni Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Warszawie prowadząc terapię indywidualną, par i rodzin i w Punkcie Informacyjno - Konsultacyjnym przy Wydziale Zdrowia i Pomocy Społecznej. Nieprzerwanie od 1994 współpracuje ze Stowarzyszeniem Wolontariuszy Wobec AIDS „Bądź z nami”, w którym prowadzi terapię indywidualną, dla rodzin i dla par osób żyjących z HIV.